Немерченська гімназія Вендичанської селищної ради Могилів-Подільського району Вінницької області с. Немерче

СТОРІНКА  ПСИХОЛОГА

Поради шкільного психолога  батькам під час карантину

1.Шляхи подолання стресового стану

- щоб подолати стресовий стан, треба не боятися його, вчитися володіти собою;

- слід намагатися контролювати свою поведінку, свою реакцію на все,що може спричинити неадекватні емоції;

- зусиллями волі треба вирватися з обтяжливих переживань,перетворити свої негативні думки в позитивне русло.

2. усі ми різні, але маємо багато спільного

- толерантність та повага один до одного;

- намагатися стати кращими, добрішими, не боятися проявляти милосердя, повагу до всіх людей,допомагати хворим, людям похилого віку;

- всі труднощі карантину пережити підтримуючи один одного;

- для вирішення складних ситуацій не піддавайтеся паніці, не впадайте врозпач;

- вам необхідно зрозуміти і прийняти, що серйозні зміни, зокрема й негативні  – це невід’ємна частина життя.

- спільні заняття спортом, кулінарія, перегляд улюблених кінофільмів, малювання, цікаві вікторини та розвиваючі ігри, все це та багато інших ваших улюблених занять допоможуть вам пережити дні карантину.

- залучайте дітей до побутової праці, це важливо, адже під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків.

• Подавайте дітям приклад хорошої поведінки.

• Організуйте план  дня для дитини та дотримуйтесь його.

• Висловлюйте свої бажання позитивно.

• Висловлюйте реальні вимоги .

• Обирайте виховання без побиття та крику.

• Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір.

• Дайте дітям більше самостійності, яка сприяє розвитку самоорганізації, наполегливості, організованості.

• Зважаючи на вік дитини і на її чутливість підберіть слова, щоб пояснити, що відбувається. Адже діти можуть відчувати шалену тривогу, але не ставити запитань.

• Головне пам’ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей.